Punkt Porad dla Biznesu jest inicjatywą powstałą na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej przy współpracy z Miastem Zabrze.

Wydział Organizacji i Zarządzania funkcjonuje w Zabrzu przy ulicy Roosevelta 26. Obecnie na Wydziale pracuje ponad 120 naukowców, kształci się ponad 2000 studentów, zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. W ofercie dydaktycznej Wydziału znajdują się takie kierunki studiów jak:

• analityka biznesowa,
  • cognitive technologies,
  • logistyka,
  • management and production,
  • zarządzanie,
  • zarządzanie i inżynieria produkcji,
  • zarządzanie projektami.

Pracownicy Wydziału Organizacji i Zarządzania prowadzą szeroko zakrojone badania naukowe oraz realizują szereg projektów na zamówienie oraz we współpracy z podmiotami komercyjnymi oraz jednostkami publicznymi.

Głównym celem Punktu Porad dla Biznesu jest wspieranie przedsiębiorców w zakresie problemów biznesowych o różnym charakterze w oparciu o wiedzę ekspertów Politechniki Śląskiej. Baza ekspertów liczy obecnie ponad 50 osób, w tym 2 doktorantów, 31 doktorów, 17 profesorów.

Obszary tematyczne, w których eksperci Punktu Porad dla Biznesu udzielają pomocy to:

• BHP i Środowisko Pracy
  • Innowacje, Badania i Rozwój
  • Wprowadzenie Nowego Produktu lub Usługi
  • Technologie Informatyczne w Biznesie
  • Zarządzanie Zasobami Ludzkimi
  • Finanse i Inwestycje
  • Jakość Produkcji i Usług
  • Transport, Spedycja i Logistyka
  • Zarządzanie Projektami
  • Nowoczesne Narzędzia Marketingowe
  • Modele Biznesowe
  • Audyty i Szkolenia

woiz

Kluczowym aspektem Punktu Porad dla Biznesu jest nawiązywanie kontaktów przedsiębiorców z ekspertami w celu udzielania im porad bezpłatnych oraz płatnych, a także nawiązywanie długotrwałej współpracy Politechniki Śląskiej z otoczeniem gospodarczym.

Niebawem Punkt Porad dla Biznesu będzie posiadał również formę fizyczną na terenie kampusu Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu.

Zapraszamy do współpracy!

Wirtualny portal Punktu Porad dla Biznesu powstał w ramach programu „Inkubator Innowacyjności 4.0” finansowanego ze środków europejskich w ramach projektu pozakonkursowego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Wydział Organizacji i Zarządzania
ul. Roosevelta 26-28, 41-800 Zabrze